ABD ordusunda 'striptiz' skandalı

ABD ordusunda, askerlerin görev harcamalarında kullanılması için verilen kredi kartlarıyla Las Vegas’taki striptiz kulüplerinde 3 milyon dolar harcandığı ortaya çıktı

ABD ordusunda 'striptiz' skandalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından askeri amaçlı görev harcamalarında kullanılması koşuluyla verilen kredi kartlarıyla, Las Vegas'taki striptiz kulüplerinde 3 milyon dolar (7.8 milyon TL) harcandığı ortaya çıktı.

Harcamalar konusunda yeterli denetimin yapılmadığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) adı yeni bir skandala karıştı.

Habertürk'te yer alan habere göre, teftiş dairesince yapılan inceleme sonucu, askerlerin görev harcamalarında kullanılması için verilen kredi kartlarıyla Las Vegas’taki striptiz kulüplerinde 3 milyon dolar (7.8 milyon TL) harcandığı ortaya çıktı. Kulüplerdeki kredi kartı harcamalarında hava kuvvetleri mensupları ilk sırayı aldı. Raporda, bir denizci teğmenin 17 günlük iş gezisinde striptiz şovlar için bin 500 dolar (3 bin 899 TL) harcadığı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 11:34
YORUM EKLE

banner39