banner39

ABD polisi 73 yaşındaki silahsız adamı öldürdü

ABD polisi 73 yaşında silahsız ve demans hastası bir adamı öldürdü

Amerika 14.12.2016, 12:44 14.12.2016, 12:44
ABD polisi 73 yaşındaki silahsız adamı öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Bakersfield kentinde polis 73 yaşındaki silahsız bir adamı vurarak öldürdü. Polisin öldürdüğü adamın demans hastası olduğu ortaya çıktı.

Bakersfield polisi, 73 yaşındaki Francisco Serna adlı 73 yaşındaki adamın uyarılara rağmen elleri cebinde polis memurlarına doğru yürümeye devam etmesi nedeniyle silah taşıdığı şüphesiyle pazartesi günü vurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre 'tuhaf davranan' Serna pazar gecesi önce bir komşusunun evine girmek istedi ancak komşusunu tanıyan görgü tanığı polisi aramadı.

Yaşlı adam birkaç saat sonra aynı mahallede otomobilinden inen bir kadının yanına yaklaştı ondan otomobiline geri binmesini istedi.

Korkan ve evine geri kaçan kadın durumu erkek arkadaşına anlattı. Polisi arayan adam Serna'nın silahlı olduğunu söyledi.

İhbarı üzerine olay yerine giden 2 polisten biri olan 16 aylık polis memuru Reagan Selman üzerine doğru gelen yaşlı adamı silahlı sanıp 7 el ateş etti. Yaşlı adam olay yerinde hayatını kaybetti.

AİLESİ: SİLAH SANILAN CİSİM TAHTA BİR HAÇ OLABİLİR

Serna'nın ailesi yaşlı adamın demans hastası olduğunu açıkladı. Polis Serna'nın üzerinde silah bulamadı ancak ne olduğunu açıklamadıkları bir cismin bulunduğunu belirtti.

TIME'a konuşan yaşlı adamın kızı Laura Serna babasının üzerinden çıkan ve silah sanılan cismin tahta bir haç olabileceğini söyledi.

Tahta haçı olayın ardından evde bulamadıklarını söyleyen kızı babasının son zamanlarda elindeki haçı çevredeki insanlara doğru sallamaktan hoşlandığını belirtti.

YEDİ POLİS İDARİ İZNE AYRILDI

Olayın ardından Serna'yı öldüren Selman ile olay yerinde bulunan 6 polis daha rutin olarak idari izne ayrıldı.

Facebook üzerinden açıklama yapan yaşlı adamın oğlu Roy Serna da polisin masum sivilleri vurmasının artık sona ermesini isteyerek "Babamda demansın erken aşaması vardı ve uykusuzluk çektiğinde küçük yürüyüşler yapardı. Dün gece son yürüyüşünü yaptı" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?