banner39

ABD politikasına bir George Bush daha girdi

41'nci Amerikan başkanı George Bush'un torunu, 43'ncü başkan George W. Bush'un yeğeni George P. Bush, dün yapılan seçimlerde Texas'tan Arazi Komiseri seçildi

Amerika 05.11.2014, 12:15 05.11.2014, 12:44
ABD politikasına bir George Bush daha girdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD eski başkanlarından George W. Bush’un yeğeni ve 2016 seçimlerinde adı başkan adaylığı için geçen geçen Florida eski Valisi Jeb Bush’un oğlu George P. Bush Texas eyaletinde Arazi Komiseri seçildi. Böylece Amerikan politikası, ABD’nin 41’nci başkanı olan George H. Bush ve 43’ncü başkanı olan George W. Bush‘tan sonra aynı aileden yeni bir George Bush ile tanışmış oldu.

Amerika Bülteni’nde yer alan habere göre George P. Bush, Bush hanedanlığında, girdiği ilk seçimini kazanan ilk isim oldu.

Politik sahnenin yeni George Bush’u, daha büyük politik makamların ilk basamağı mı sorusuna cevap vermese de Arazi Komiserliği, eyalet politikasında yükselişin ilk basamaklarından biri olarak görülüyor. Arazi Komiseri, eyaletin yer altı kaynakları haklarını ve kamusal arazilerini yönetmekten sorumlu.

George P. Bush, geçtiğimiz ay ABC’ye yaptığı açıklamada, babası Jeb Bush’un büyük ihtimalle 2016’da yapılacak başkanlık seçimlerinde aday adayı olacağını söylemişti.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?