banner15

ABD 'Rakka' operasyonu için ilk sinyali verdi

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Musul'dan sonra başlayacak Rakka operasyonlarına Rusya'nın katılmayacağını belirtirken, operasyonların 'yetenekli ve azimli' güçlerle yapılacağını söyledi.

ABD 'Rakka' operasyonu için ilk sinyali verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Rakka operasyonunu için ilk sinyali verdi. DEAŞ’in Irak’ın Musul kentinin ardından Rakka’dan da sürülmesi için hazırlıklar yapıldığını kaydeden Carter, “Ortaklarımızın Rakka’nın kurtarılmasına başlaması için zemin hazırlama çalışmalarını şimdiden başlattık” dedi.

Suriye'nin doğusunda bulunan Rakka'ya düzenlenecek operasyonun beklenenden daha yakın zamanda başlayabileceğini ifade eden Carter, Rusya’nın koalisyon tarafından düzenecek bu operasyona katılmayacağını sözlerine ekledi. Bakan, Rakka operasyonuna ‘yetenekli ve azimli’ yerel Suriyeli güçlerin liderlik edeceğini ifade etti.

Carter, Rakka operasyonu için 'yetenekli ve azimli' sözleriyle kimi kastettiğini net olarak açıklamazken, Türkiye'nin tüm tepkilerine rağmen operasyonların PYD ile yürütülmek istendiği de biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 20:43
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48