banner15

ABD Savunma Bakanlığı'ndan İstanbul açıklaması

PKK'nın Suriye kolu PYD'ye yapılan silah yardımlarında eleştirilerin odağı olan ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, İstanbul'daki terör saldırısını kınadı.

ABD Savunma Bakanlığı'ndan İstanbul açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Savunma Bakanı Carter, İstanbul'da 41 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı. Ashton Carter, ABD'nin, Türkiye ile hem NATO ittifakı kapsamında, hem de DEAŞ'la mücadele koalisyonu çerçevesinde "yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğini" vurguladı.

Carter, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısı sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları taziye dileklerini ilettiğini belirten Carter, "Bu saldırı sadece bıkıp usanmadan terörle mücadele etme ve bu saldırıları kınama noktasında Türk müttefiklerimizle omuz omuza dayanışmamızı artıracaktır." ifadesini kullandı.

Ashton Carter, ABD'nin, Türkiye ile hem NATO ittifakı kapsamında, hem de DEAŞ'la mücadele koalisyonu çerçevesinde "yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğini" de vurguladı.

Daha önce de Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, yazılı bir açıklamayla ABD yönetiminin, İstanbul'daki terör saldırısını en güçlü şekilde kınadığını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 11:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48