banner39

ABD: Suriye politikamızda değişiklik yok

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf, "ABD’nin Suriye politikasında değişiklik yok. Kerry, sürece dair politikamızı yineledi, Esad ile müzakere edeceğimizi söylemedi” dedi.

Amerika 15.03.2015, 21:23 16.03.2015, 07:47
ABD: Suriye politikamızda değişiklik yok

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, ABD’nin Suriye politikasında değişiklik bulunmadığını ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile doğrudan müzakere etmelerinin söz konusu olmadığını kaydetti. 

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bir Amerikan televizyon kanalına verdiği mülakatta, ABD olarak Suriye'de siyasi değişim için Esad ile müzakere etmek zorunda olacaklarını ve Esad'a müzakereleri kabul etmesi için baskı yapmanın yollarını araştırdıklarını söyledi.

"ESAD'IN SURİYE'NİN GELECEĞİNDE YERİ YOK"

Harf ise Twitter mesajı atarak, Kerry’nin sözlerine açıklık getirdi.

Mesajında ABD’nin Suriye politikasında bir değişiklik olmadığını belirten Harf, Esad’ın Suriye’nin geleceğinde bir yeri bulunmadığını kaydetti.

Harf, “Bakan Kerry, rejim ile masada müzakere edilmiş bir sürece ihtiyacımız olduğuna dair uzun süredir var olan politikamızı tekrar etti. Kerry, doğrudan Esad ile müzakere edeceğimizi söylemedi” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?