ABD ve Küba normalleşmesinde bir adım daha

ABD ve Küba arasında devam eden diplomatik temaslara bir destek de futbol camiasından geldi, Küba milli takımı, New York'taki bir futbol kulübüyle maç yapacak

ABD ve Küba normalleşmesinde bir adım daha

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD ile Küba arasında ilişkilerin normalleştirilmesine destek vermek amacıyla New York Cosmos takımı ile Küba milli takımı haziranda futbol maçı yapacak. 

Obama yönetimi, 2014 yılının sonuna doğru, 50 yılı aşkın sürenin ardından Küba ile ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde bir adım atmıştı. Bu kapsamda ABD ve Küba heyetleri karşılıklı olarak görüşmeleri sürdürüyor.

Devam etmekte olan diplomatik temaslara bir destek de yeşil sahalardan geldi.

New York Times'ın haberine göre, kadrosunda Raul Gonzales ve Marcos Senna gibi ünlü futbolcuları barındıran New York Cosmos takımı, yıllar sonra ABD'den Küba'ye giden ilk profesyonel takım olarak Küba Milli Takımı ile 2 Haziran'da dostluk maçında karşılaşacak.

New York Cosmos'un kadrosunda bulunan Orta ve Latin Amerikalı futbolcuların çokluğunun da Kübalı futbolseverlerin karşılaşmaya ilgisini artırması bekleniyor.

Küba takımı temmuz ayında gerçekleşecek Concacaf kupası hazırlıklarını sürdürüyor. Maçın, Küba'nın Concacaf kupasına hazırlıkları kapsamında olacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 09:32
banner53
YORUM EKLE

banner39