banner39

ABD, Volkswagen'den araçları geri satın almasını istiyor

Amerikalı yetkililer, Alman otomobil devi Volkswagen'den egzoz gazı ölçümleri için hileli program kullanılan araçları tamamen geri satın almasını taleb ediyorlar.

Amerika 07.01.2016, 11:06 07.01.2016, 11:06
ABD, Volkswagen'den araçları geri satın almasını istiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Amerikan yetkililerin, Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in egzoz gazı değerlerini az gösteren program uyguladığı araçları tamir için geri çağırmasıyla yetinmedikleri, araçları geri satın almasını, ya da çok uygun fiyatlara yeni araç satmasını taleb ettikleri bildirildi.

Almanya'da yayınlanan 'Süddeutsche Zeitung' isimli gazetede yeralan haberde, Volkswagen'in yaklaşık 115 bin mazotlu aracı geri almak zorunda kalacağı belirtildi. ABD'deki Volkswagen ürünü diğer 580 bin aracın da hızlı ve ucuz maliyetle geri çağrılma ve tamiratının Almanya'dakiler kadar kolay olmayacağı kaydedildi.

VW ABD şefi Michael Horn, geçen yıl Aralık ayında yaptığı açıklamada, araçların geri çağırma ve tamirat işlemlerinin 2 yılda ancak tamamlanabileceğini bildirmişti. ABD ile VW arasında, 'Defeat Device' adı verilen hileli bilgisayar programının nasıl ortadan kaldırılacağı konusunda henüz bir uzlaşmaya varılamadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?