ABD yönetiminin Brunson ısrarı devam ediyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'ye yönelik yaptırım kararı sonrası yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı. İki ülke arasında yaşanan krizde rahip Brunson, ana gündem maddesi olarak tartışıldı

ABD yönetiminin Brunson ısrarı devam ediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Heather Nauert, ABD'ye giden ve burada bir dizi görüşme gerçekleştiren Türk heyetin Türkiye'ye dönmesinin ardından iki ülke arasındaki mevcut durumla ilgili yaptığı açıklamada, 'Müzakere süreci devam ediyor.' dedi.

Sözcü Nauert, "Türkiye ile çok kapsamlı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümetiyle bu konuları her görüşmemizde konuşuyoruz. Dün, Türkiye hükümeti yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler çok geniş kapsamlıydı. Açık bir şekilde Rahip Andrew Brunson'ın eve dönmesi gerektiğini söyledik." dedi.

WASHİNGTON’DA KRİTİK TÜRKİYE-ABD GÖRÜŞMESİ

Başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın yaptığı 9 kişilik Türk heyeti Washington'a gelerek, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nda görüşmeler yapmıştı.
Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 3'er temsilcinin bulunduğu Türk heyetinin temaslarına Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da eşlik etmişti.

YORUM EKLE

banner33

banner37