ABD'de askeri bölgelere saldırı

ABD'nin Tennessee eyaletinde iki askeri noktaya saldırı düzenlendi. FBI'dan yapılan açıklamada 4 askerin hayatını kaybettiği 3 kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırganın da olay sırasında öldürüldüğü belirtiliyor

ABD'de askeri bölgelere saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Tennessee eyaletine bağlı Chattanooga kentinde, iki ayrı askeri merkeze yapılan silahlı saldırıda, aralarında saldırganın da bulunduğu 5 kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Muhammed Yusuf Abdülaziz adlı saldırganın, polis tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi. Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Muhammed Yusuf Abdülaziz, otomatik silahla ABD ordusuna ait Donanma Reserv Merkezi'ne saldırdıktan sonra, başka bir askeri noktayı hedef aldı. Saldırıda, 4 donanma askeri yaşamını yitirirken, Muhammed Yusuf Abdülaziz adındaki saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü.

Olayı soruşturan FBI yetkilisi Ed Reinhold, ilk saldırının yerel saatle sabah 10.45'te ABD Donanmasına ait asker alım binasında gerçekleştiğini söyledi. Bölge savcısı Bill Kilden, olayı 'ülke içi terör eylemi' olarak incelediklerini söyledi fakat yetkililer herhangi bir sonuca varmak için erken olduğu görüşünde.
Reinhold, olaya ilişkin açıklamasında "Her türlü ihtimali araştırıyoruz. Ülke içi veya uluslararası bir terör eylemi de olabilir ya da yalnızca cezai bir suç da olabilir" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 10:14
banner53
YORUM EKLE

banner39