banner15

ABD'de bu sefer başkan yardımcısı adayları kapıştı

ABD'de seçime haftalar kala canlı yayında kameraların karşısına geçen başkan yardımcısı adayları Demokrat Kaine ile Cumhuriyetçi Pence, rakip başkan adayları ve politikalarını eleştirdi

ABD'de bu sefer başkan yardımcısı adayları kapıştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi başkan yardımcısı adayları Virginia Senatörü Demokrat Tim Kaine ile Indiana Valisi Cumhuriyetçi Mike Pence, ilk ve tek televizyon tartışmasında kozlarını paylaştı.

Seçimlere haftalar kala Virginia eyaletinde yer alan Longwood Üniversitesinde başkan yardımcısı adaylarının televizyondaki tartışması yaklaşık 90 dakika sürdü.

Demokrat Kaine, Cumhuriyetçilerin başkan adayı iş adamı Donald Trump'ın politikalarını, Cumhuriyetçi Pence de Demokratların başkan adayı Hillary Clinton'ı eleştirdi.

"TRUMP'I BAŞKOMUTAN OLARAK DÜŞÜNMEK ÖDÜMÜZÜ KOPARIYOR"

Başkan yardımcısı adaylarına ilk soru, liderlik üzerine yöneltildi. Kaine, iş adamı Trump'ın ABD başkanlığı yapacak donanıma sahip olmadığını ileri sürdü.

Trump'ın göçmenler, Müslümanlar ve kadınlara yönelik sözlerine hatırlatan Kaine, Cumhuriyetçi adayın aynı zamanda dış politika, ulusal güvenlik ve terörle mücadele konularında tecrübesi bulunmadığına işaret etti.

Kaine, "Donald Trump'ı başkomutan olarak düşünmek ödümüzü koparıyor." ifadesini kullandı.

"CLİNTON VE KAİNE'İN KAMPANYASI HAKARET HEYELANI GİBİ"

Kaine'e göre daha sakin ve yumuşak huylu izlenimi veren Pence'in ise rakibinin Donald Trump'la ilgili ardı ardına gelen eleştirilerinden usandığı görüldü.

Mike Pence, Demokrat adayların seçim kampanyalarını hakaret ederek sürdürmeye odaklandıklarını savunarak, "Senatör siz ve Hillary Clinton, hakaret odaklı kampanyayı iyi bilirsiniz. Hillary Clinton ve Tim Kaine'in kampanyası hakaret heyelanı gibi." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 08:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35