banner15

ABD'de çocuklara özel iftar-FOTO

ABD'de faaliyet gösteren Chicago Türk Amerikan Derneği 5-15 yaş grubundaki çocuklar için geleneksel hale getirdiği Çocuk İftarı’nı gerçekleştirdi

ABD'de çocuklara özel iftar-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'de faaliyet gösteren Chicago Türk Amerikan Derneği (TASC) Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da çocukları unutmadı. 5-15 yaş grubundaki çocuklar için geleneksel hale getirdiği Çocuk İftarı’nı gerçekleştirdi. Çok yoğun bir katılımın olduğu iftar programına gelen tüm çocukların memnuniyetleri yüzlerinden okunuyordu.

Unutulmaz bir akşam yaşatmak için hazırlıklarına 1 hafta önce başlanan ve o gün geldiğinde erken saatlerde başlayan hazırlıklara TASC gönüllüleri her zamanki gibi büyük destek verdiler. Bir taraftan salonun süslenmesi çalışmaları devam ederken diğer taraftan çocukların en sevdiği yemekler hazırlandı.

İftar programı Ahmet Çavuş adlı bir çocuk akşam ezanını okuması ve Enes Eldes adlı bir çocuk iftar duasını yaptı. Yemek esnasında geleneksel kıyafetleriyle servis yapan Osmanlı Şerbetçisi de geceye ayrı bir renk kattı.

Yemeğin ardından gecenin unutulmaz hatıralar arasında yer almasını sağlayacak yarışma programlarına geçildi. Oldukça eğlenen, yarışmadaki başarılarıyla hediyeler-ödüller kazanan çocuklarımız programın sonunda dondurmalarını yiyerek ve sohbet ederek yorgunluklarını atmaya çalıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 16:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35