banner39

ABD'de İslam karşıtı silah satıcılarının sayısı artıyor

ABD'de çok sayıda silah satıcısı kendilerini İslam karşıtı olarak görüyor ve nefreti körükleyen açıklamalar yapıyor

Amerika 18.08.2015, 14:16 18.08.2015, 14:16
ABD'de İslam karşıtı silah satıcılarının sayısı artıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de, silah satan ve kendilerini “Müslüman karşıtı" olarak ilan eden işyerlerinin sayısının gittikçe arttığı bildirildi.

Huffington Post’ta yer alan habere göre Tennessee eyaletinde 24 yaşındaki bir Müslümanın beş kişiyi öldürmesinden sonra bu tarz işyerlerinin sayısında yükselme oldu.

Müslümanların hak ve özgürlükleri konusunda çalışmalar yapan Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi ABD Adalet Bakanlığı’na olayı araştırma çağrısında bulundu. Konsey başkanı İbrahim Hooper açıklamasında "Bu fanatik açıklamalar bir zamanlar ülkemizde yaşanan ‘Yalnızca Beyazlar için’ kampanyasından hiç farklı değil” dedi.

Arkansas eyaletindeki popüler silah dükkanı sahibi olan Jane Morgan adlı kadın geçen yıl eylül ayında Müslümanlara hizmet vermeyi yasaklamıştı. Bu kadın Kur’an’da İslam’ı kabul etmeyen insanlara karşı nefret, cinayet ve terör işlemeye davet eden 109 ayetin olduğunu iddia ederek Müslümanlara neden silah satacağım” demişti.

Morgan’ın kampanyası üzerine çok sayıda silah satıcısı bu görüşü paylaştıklarını belirterek kampanyaya katıldığını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?