ABD'de kanlı gala: En az 14 ölü

ABD'de bir filmin galasına saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 14 kişi hayatını kaybetti

ABD'de kanlı gala: En az 14 ölü

ABD'de "Batman" filminin galasında yapılan saldırada 14 kişi öldü. ABD'nin Denver şehrinde Batman filminin galasında ateş açıldığı belirtildi. Yerel bir radyo, saldırıda 14 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Reuters'ın yerel bir radyonun muhabirine dayandırdığı haberine göre Batman Dark Knight Rises filminin Aurora'da bulunan Century 16 sinemasında gece 00.00'da yapılan ilk gösterimi sırasında iki kişi tarafından ateş açıldı. Bazı yerel kaynaklar ise sinemada bir patlama olduğunu öne sürdü.

Polis radyosu, sinemanın otoparkında ikinci bir bomba ihtimali olduğunu bildirirken, olay yerine bir bomba imha ekibi sevk edildi.

14 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olayda çoğunluğu çocuk en az 14 kişi öldü. NBC'ye konuşan polis yetkilileri 20'den fazla yaralı olduğunu ifade etti. Yaralılar bölgedeki hastanelere kaldırıldı.

BNO News muhabiri Al Boe, IB Times'a yaptığı açıklamada, "Yaralıların sayısı şu an belli değil. Bir patlama olduğu kesin ama daha önceki haberlerde ateş açıldığı da söylendi. Çok sayıda yaralı var" dedi.

Saldırıyla ilgili Hindistanlı bir erkek şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Polis sinemanın bulunduğu alışveriş merkezinde aramalarını sürdürüyor.

Kaynak: Reuters

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 12:37
banner53
YORUM EKLE

banner39