ABD'de kar fırtınasında ölenlerin sayısı artıyor

ABD'nin 11 eyaletinde olağanüstü hal ilan edilmesine neden olan fırtınasında şu ana kadar 30 kişi öldü

ABD'de kar fırtınasında ölenlerin sayısı artıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin doğusunda etkili olan kar fırtınası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi. 

ABD'nin 11 eyaletinde olağanüstü hal ilan edilmesine neden olan fırtına ve yoğun kar yağışı hayatı adeta felç etti. Yetkililer, dün 19 olarak açıkladıkları fırtınadan ölenlerin sayısının 30'a yükseldiğini bildirdi. Ölü sayısındaki artış daha çok, kürekle kar temizlemeye çalışanların kalp krizi geçirmesinden kaynaklandı.

Tarihinde kaydedilen ikinci en şiddetli kar fırtınasının görüldüğü New York'ta kar kalınlığı 68 santimetreye ulaştı. Araçların trafiğe çıkışına izin verilmediği, tren ve otobüs seferlerinin iptal edildiği kentte bugün hayatın kısmen normale dönmesi bekleniyor. 

Broadway gösterileri ve kenteki tüm etkinlikler kar fırtınası nedeniyle tehir edilirken, iptal edilen uçak seferlerinin sayısı 12 bini buldu. New Jersey'de kar fırtınası yüzünden güvenlik gerekçesiyle kapatılan tünel ve köprüler yeniden açılırken, okulların pazartesi de kapalı kalacağı duyuruldu.

Başkent Washington'da hava muhalefeti nedeniyle cuma günü kapalı tutulan okullar ve resmi daireler, kar temizleme çalışmaları gerekçesiyle pazartesi günü de kapalı olacak.

New York'ta okullar, devlet daireleri, New York Borsası, Broadway gösterileri pazartesi günü itibariyle normal hizmet programlarına dönecek. 

New York, Baltimore ve Philadelphia'da havaalanları kısıtlı hizmet verirken, başkent Washington bölgesindeki havaalanları pazar günü kapalı kaldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 10:14
banner53
YORUM EKLE

banner39