banner39

ABD'de Müslüman Kardeşler hamlesi

Temsilciler Meclisi'nde Cumhuriyetçi 7 milletvekili, Müslüman Kardeşler'in terör örgütü ilan edilmesini öngören tasarı sundu.

Amerika 25.07.2014, 21:40 26.07.2014, 02:18
ABD'de Müslüman Kardeşler hamlesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da Sisi tarafından gerçekleştirilen darbenin ardından hedef haline getirilen Müslüman Kardeşler (İhvan) ABD tarafından da terör listesine alınmak üzere.

ABD Temsilciler Meclisi'nde Müslüman Kardeşler'in terör örgütü ilan edilmesini öngören bir tasarı sunuldu. Cumhuriyetçi milletvekili Michelle Bachmann tarafından Dışişleri, Finansal Hizmetler ve Adalet komitelerine ayrı ayrı sunulan 5194 sayılı tasarı, Müslüman Kardeşler teşkilatı ya da onunla bağlantılı gruplara kasıtlı olarak materyal destek ya da kaynak sağlayanlara yönelik yaptırım getirilmesini öngörüyor.

Meclis'teki tümü Cumhuriyetçi Parti'ye mensup 7 milletvekilinin imzası bulunan tasarıda, ABD yasalarına göre, "Müslüman Kardeşler'in, yabancı terör örgütü olarak adlandırılması kriterini karşıladığı" belirtilerek, terör örgütleri listesine alınması isteniyor.

ABD'de, Müslüman Kardeşler'le bağlantılı birey ya da bazı grupların daha önce de yaptırım listesine alındığı olmuştu, ancak Kongre'de teşkilatı bir bütün olarak yaptırım altına alma girişimine ilk kez rastlanıyor.

 

 

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?