banner15

ABD'de Müslüman sayısı Yahudi nüfusunu geçecek

ABD'ye İslam ülkelerinden gelen yoğun göçü göz önüne alan araştırmacılar yakın gelecekte ülkedeki Müslüman sayısının Yahudi sayısını geçeceğini belirtiyor

ABD'de Müslüman sayısı Yahudi nüfusunu geçecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Müslüman nüfusun sayısının yakın gelecekte Amerikan Yahudi cemaatinin sayısını aşacağı bildirildi. Haberi “NEWS ru İsrail” World Net Daily (WDN) gazetesini kaynak göstererek yayınladı.

Resmi verilere göre, ABD'de 2009-2013 döneminde Müslüman ülkelerden "yeşil kart" alarak gelen 680 bin kişi yaşıyor. Aynı dönemde ABD’ye Avrupa ülkelerinden gelen göçmenlerin sayısı ise 270 bin kişiye ulaştı.

ABD’ye Ortadoğu ve diğer İslam ülkelerinden gelen insanların hepsi Müslüman olmasalar da çoğunun İslam dinine mensup olduğunu öne WDN, Müslüman göçmenlerin sayısının bu hızda devam etmesi ve ailelerdeki yüksek doğum oranı göz önüne alındığında ABD’deki Müslümanların sayısının Amerikalı Yahudilerin sayısını aşacağını söyledi.

Bugün Amerikan Yahudi cemaatinin sayısı yaklaşık 5,5 milyon, Amerika Birleşik Devletlerindeki Müslümanların sayısı ise 3 milyon olarak biliniyor. Tahminlere göre, en çok 20-25 yıl içinde Müslümanların sayısı Yahudilerin sayısını geçecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 14:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48