ABD'de Müslümanları kızdıran reklam

ABD'de İsrail yanlısı gruplar tarafından hazırlanan İsrail'in desteklenip cihada karşı durulmasını istediği reklamlar Müslümanların tepkisine neden oldu

ABD'de Müslümanları kızdıran reklam

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin New York kentinde, İsrail yanlısı bir grup, otobüslere 'İsrail'i Destekle / Cihadı Yen' yazılı ücretli reklamlar yerleştirme hakkını kazandı.

Manhattan'daki ABD Bölge Yargıcı Paul Engelmayer, cuma günü aldığı kararla American Freedom Defense Initiative adlı grubun, otobüslere 'vahşiler ile cihad yanlılarını bir tutan' reklamlarını halk otobüslerine yerleştirebilmelerine izin verilmesi gerektiğine hükmetti.

SATAR''da yer alan habere göre yargıç Engelmayer, Büyükşehir Ulaşım İdaresi'nin 'reklamlarda hakaret içeren aşağılayıcı bir kullanımı' yasaklayan 1997 tarihli kuralının 'ifade özgürlüğü ihlali' olduğuna karar verdi. Yargıç bu kuralın, 'reklamlarındaki mesajın içeriğine göre belirli reklamverenler yönelik ayrımcılık etkisi olduğuna' hükmetti.

Grubun, 25 bin dolarlık bir ücret karşılığında New York'taki 318 şehir içi otobüste 4 hafta boyunca yayınlatacağı reklamda, 'Uygar insan ve vahşi arasındaki savaşta, uygar insanı destekle. İsrail'i Destekle/ Cihadı Yen' ifadeleri yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2012, 13:42
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHABBET
MUHABBET - 9 yıl Önce

israil kendini bir SHİT sanıyor vede gerçektende öyledir . o karşısında bir mümin görmediği için kendini o sanıyor ama mutlak ve mutlak osmanlı tokatı ensesine inecek bir günş inş. allahın en büyük azabı ve gazabı üzerleirne olsun .amin

banner39