banner39

ABD'de siyahiler beyazlardan daha çok tutuklanıyor

Amerika'da gençler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre 23 yaşına gelene kadar siyahilerin yüzde 50'si, beyazların yüzde 38'i, İspanyolların da yüzde 44'ü herhangi bir suçtan gözaltına alınıyor

Amerika 09.01.2014, 16:49 09.01.2014, 16:49
ABD'de siyahiler beyazlardan daha çok tutuklanıyor

Dünay Bülteni/Haber Merkezi

Amerika'da Güney Karolina üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma yayınlandı. Gençlerin suça bulaşma oranlarının araştırıldığı çalışmada 23 ve 18 yaşına gelene kadar hangi gençlerin ne kadar suça bulaştığı sorgulandı.

Araştırmanın sonuçları ise şu şekilde, siyahi gençlerin yüzde 49'dan fazlası 23 yaşına gelmeden herhangi bir suçtan dolayı gözaltına alınmış, beyaz gençlerde bu oran yüzde 38, İspanyol asıllı gençlerde ise yüzde 44. 

Genç kızlar arasında ise, siyahi, beyaz ve İspanyol asıllı kızların suça karışma ve gözaltına alınma oranlarının birbirine yakın olduğu ifade edildi.

Erkekler arasında yapılan araştırmada, 18 yaşına kadar gelen erkeklerde ise, siyahilerin yüzde 30'u, İspanyol asıllıların yüzde 26'sı ve beyazların da yüzde 22'sinin herhangi bir suça karışıp gözaltına alındığı ifade edildi.

Gözaltına alınan gençlerin yaşadıkları sorunların da araştırıldığı çalışmada, gençlerin en çok serbest kaldıktan sonra, iş bulma, ev tutma ve eğitim alma konusunda sorunlar yaşadığı kaydedildi. 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?