banner39

ABD'deki kiliseden İsrail'e boykot

Birleşik Mesih Kilisesi (UCC), İsrail'in Filistin topraklarını işgal etmesinden kazanç sağlayan uluslararası şirketlerden yatırımların çekilmesi teklifini kabul etti

Amerika 01.07.2015, 15:38 01.07.2015, 15:38
ABD'deki kiliseden İsrail'e boykot

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'deki Birleşik Mesih Kilisesi (UCC), İsrail’in Filistin topraklarını işgal etmesinden kazanç sağlayan uluslararası şirketlerden "yatırımların çekilmesi" teklifini yapılan oylamada kabul etti.

UCC'den yapılan açıklamada, ABD'nin Ohio eyaletindeki Cleveland şehrinde bulunan kilisenin genel kurul toplantısında oylamaya sunulan boykot kararı 124'e karşı 508 oyla kabul edildi. Yapılan oylamada 38 kişi de çekimser kaldı.

Kilise genel kurulunda kabul edilen kararla İsrail’in Filistin topraklarını işgal etmesinden kazanç sağlayan aralarında Caterpillar, HP, Motorola, G4S ve Veolia Environment'in bulunduğu uluslararası şirketlerden yatırımların çekilmesi hedefleniyor.

Kilisenin Ortadoğu ve Avrupa sorumlusu Peter Makari, yaptığı açıklamada, "Bu karar bize İsrail işgaline karşı olan sesimizi yükseltme imkanı veriyor" ifadesini kullandı.

Yaklaşık 1 milyon üyesi olan Birleşik Mesih Kilisesi, İncil Cemaatleri ve Protestan kiliselerini birleştirmeyi amaçlayan bir birlik durumunda.

ABD'deki başka kiliselerin de bu hafta içerisinde benzer kararlar alması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?