banner39

ABD'deki üniversite saldırganının kimliği belli oldu

Los Angeles'taki California üniversitesinde silahlı saldırı düzenleyen kişinin eski doktora öğrencisi Mainak Sarkar olduğu açıklandı. Saldırganın ölüm listesi olduğu ve listedeki bir kadının da ölü bulunduğu bildirildi

Amerika 02.06.2016, 22:28 02.06.2016, 22:28
ABD'deki üniversite saldırganının kimliği belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Los Angeles kentinde bir üniversitede silahlı saldırı düzenleyen ve ardından kendini de öldüren kişinin Mainak Sarkar isimli eski doktora öğrencisi olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili Los Angeles Polis Teşkilatınca yapılan açıklamada (LAPD), California Üniversitesi Los Angeles (UCLA) kampüsü mühendislik binasındaki saldırıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck, düzenlediği basın toplantısında, UCLA'da 38 yaşındaki eski doktora öğrencisi Mainak Sarkar'ın, öğretmeni William Klug'ı ve daha sonra kendini öldürdüğünü açıkladı.

Beck, saldırının iki kişi arasındaki tartışma sonucunda meydana geldiğini söylerken, saldırganın bir 'ölüm listesi' bulunduğunu ve bu listede yer alan Minnesota'daki bir kadının da ölü bulunduğunu ifade etti.

Beck, Sarkar'ın Klug'a yönelik saldırıyı 'fikri mülkiyet' hakkı konusundaki anlaşmazlık yüzünden düzenlemiş olabileceğini belirtti.

Öğrencinin ölüm listesinde yer alan ve üniversitede çalışan başka bir öğretmenin sağ olduğu bildirildi.

LAPD tarafından olaya ilişkin bilgi verilmezken, Minnesota polisinden UCLA saldırısıyla bağlantısı bulunan kadının ölümüne ilişkin araştırma talebinde bulunulduğu ifade edildi.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?