banner39

ABD'den Afganistan saldırısına açıklama

ABD Savunma Bakanı Carter, “İntihar saldırısı sonucunda iki Amerikan askeri, iki de hava üssünde çalışan müteahhit hayatını kaybetti" açıklaması yaptı

Amerika 12.11.2016, 20:07 12.11.2016, 20:07
ABD'den Afganistan saldırısına açıklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Savunma Bakanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki Bagram Hava Üssü'nde düzenlenen intihar saldırısında ölen 4 kişinin Amerikalı olduğunu bildirdi.

Savunma Bakanı Ashton Carter, Taliban’ın üstlendiği intihar saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaparak üzüntüsünü belirtti.

Carter açıklamada, “Afganistan'daki Bagram Hava Üssü'nde düzenlenen patlamada Amerikalıların öldüğünü üzüntü içerisinde öğrendim.” ifadesine yer verdi.

Patlamanın bir intihar saldırısı sonucu gerçekleştiğini bildiren Carter, şunları kaydetti:

“İntihar saldırısı sonucunda iki Amerikan askeri, iki de hava üssünde çalışan müteahhit hayatını kaybetti. Ayrıca, patlama sonucu 16 Amerikan askeri ve bir de NATO görevi dahilinde orada bulunan Polonyalı asker yaralandı.”

Saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Carter, askerlerin güvenliğinin kendileri için en önemli husus olduğunu vurguladı. Carter, Afganistan’daki operasyonlarına devam edeceklerinin altını çizdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?