banner15

ABD'den Almanya'ya yabancı düşmanlığı suçlaması

ABD Devlet Başkan Yardımcısı Biden, Almanya'nın yabancı düşmanı bir ülke olduğunu ifade eden bir konuşma yaptı.

ABD'den Almanya'ya yabancı düşmanlığı suçlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Amerikan Devlet Başkan Yardımcısı Joe Biden, Waşington'da sanayiciler birliği toplantısında yaptığı konuşmada, dinleyicilere 'Almanya'ya bakın, dünyanın diğer ülkelerine bakın. Dünyada yabancı düşmanı olmayan tek millet biziz.' dedi

Biden'in bu sözleri internet haber sitesi 'Salon.com' tarafından yayınlanan haberde 'diplomatik olmayan' bir ifade olarak yorumlandı. Amerikalı gazeteci David Shepardson'un bildirdiğine göre Biden konuşmasında, Almanya, Japonya ve Çin'de göçmenlere ABD'de gösterilen hoşgörüden çok uzak bir yaklaşım sergilendiğini söyledi.

ABD Devlet Başkan yardımcısı Biden, şu günlerde Obama'nın göçmenlerle ilgili kanunlarda reform yapma çalışmaları dolayısıyla bu sözleri söyledi. Cumhuriyetçiler, Obama'nın göç hukukunu liberalleştirme çalışmalarını engellemek istiyor.

'Washington Examiner' isimli internet sitesinde konuyla ilgili verilen haberde, Biden'in Amerikan ekonomisini güçlendirmek için altyapıya yatırım yapılması, eğitimin iyileştirilmesi ve göç hukukunda reform yapılması gerektiğini belirttiği bildirildi.

Biden, ABD'de yapılacak önümüzdeki devlet başkanlığı seçimlerinde demokratların adayı olarak görülüyor. Ancak Hillary Clinton'un da aday olması durumunda seçilme şansı bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 11:43
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48