banner39

ABD'den Erdoğan'ın Obama eleştirilerine red

ABD Dışişleri Sözcüsü Psaki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Chappel Hill cinayetleriyle ilgili ABD başkanı Obama'ya yönelttiği eleştirileri kabul etmediklerini söyledi

Amerika 14.02.2015, 09:40 14.02.2015, 10:02
ABD'den Erdoğan'ın Obama eleştirilerine red

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama, geçen salı North Carolina eyaletine bağlı Chapel Hill Kasabası'nda üç Müslüman gencin öldürülmesi ile ilgili 72 saat sonra açıklama yaparken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Başta Obama olmak üzere ABD'li yetkililerin sessiz kaldığı" eleştirilerini kesinlikle kabul etmediklerini söyledi.

Psaki, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen bir soru üzerine, "Dualarımız ve düşüncelerimiz kurbanların aileleri ve dostları ile birlikte. Chapel Hill toplumunun acılı ailelere gösterdiği destek bizi derinden etkiledi. Olay elbette ki araştırılıyor. Ancak, hiç kimse Bakan Kerry'nin, bu binada çalışanların, insan olarak, kayıplar ve aileleri için neler hissettiklerini sorgulamamalı" dedi.

Psaki, "Erdoğan'ın sözlerine ne diyeceksiniz" sorusuna da, "Az önce söylediklerimi" cevabını verdi. Psaki, "Yani Erdoğan'ın eleştirilerini kabul etmiyor musunuz" sorusunu "Doğru" diye cevapladı.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?