banner15

ABD'den Eş-Şebab liderlerini ihbar edene ödül

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından uygulanan “Adalet için ödül” programı dahilinde Afrika ülkelerinde faaliyet gösteren Eş-Şebab terör örgütü liderlerinin yakalanmasına yardım edenlere milyonlarca dolar ödül vereceğini açıkladı

ABD'den Eş-Şebab liderlerini ihbar edene ödül

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD yönetimi, Afrika ülkelerinde faaliyet gösteren Eş-Şebab terör örgütü liderlerinin yakalanmasına yardım edenlere milyonlarca dolar ödül vereceğini açıkladı.

Eş-Şebab liderlerinin yakalanmasına yönelik bilgi paylaşımı için taahhüt edilen ödül, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından uygulanan “Adalet için ödül” programı dahilinde verilecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı, örgütün lider kadrosundan Ebu Übeyde'nin yakalanması için 6 milyon dolar, Mahad Karate, Maallim Daud ve Hasan Afgooye adlı örgüt yöneticileri için 5 milyon dolar, Maalim Salman ve Ahmed İman Ali için 3 milyon dolara kadar ödül verilmesini onayladı.

El Kaide bağlantılı terör örgütü, özellikle Doğu Afrika’da düzenlediği bombalı saldırılarla gündeme geliyor.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da 2013'te Türk Büyükelçiliğinin ek binasına düzenlenen saldırıyı üstlenen Eş-Şebab örgütünün beş yöneticisi hakkında Türkiye tarafından da "yakalama emri" çıkarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 22:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35