ABD'den Facebook tepkisi

ABD dışişleri bakanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, Facebook ve Youtube'un kapatılmasının doğru olmayacağını, ifade özgürlüğü için bu platformların açık kalması gerektiğini dile getirdi

ABD'den Facebook tepkisi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'den Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekirse Facebook ve Youtube da kapatılabilir açıklaması ile ilgili görüş bildirildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki bakanlıktaki günlük basın toplantısında sorulan bir soruya karşılık olarak verdiği cevapta, sosyal medya sitelerinin kapanmasına ilişkin öneriler dolayısıyla kaygı içinde olduklarını kaydetti ve şunları söyledi: 'internet yasasının uygulanmaya başlamasıyla Türkiye'den temel ifade özgürlüğüne saygı duyulmasına yönelik taahhütlerini sürdürmesini bekliyoruz. Özgür ve bağımsız medya açık toplumun ve hesap sorulabilir bir hükümetin odağıdır," dedi.

Psaki, ayrıca, ABD yönetimi olarak "bütün demokrasilerin, birbirinden farklı görüşe sahip insanlar ve sınırlamalardan arınmış özgür bir basın ile güçleneceğine inandıklarını' sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 14:37
banner53
YORUM EKLE

banner39