banner39

ABD'den İmam Ebu Hamza'ya ömür boyu hapis

İngiltere'de verdiği vaazlar sebebiyle tutuklanan daha sonra ABD'ye teslim edilen Ebu hamza suçlu bulundu, ömür boyu hapis yatması gündemde

Amerika 20.05.2014, 09:00 20.05.2014, 12:52
ABD'den İmam Ebu Hamza'ya ömür boyu hapis

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere tarafından iki yıl önce ABD'ye teslim edilen ve arasında El Kaide'ye desteğin de yer aldığı 11 suçlamayla yargılanan Mısır doğumlu alim Ebu Hamza, dört haftalık yargılamanın ardından jüri tarafından suçlu bulundu.

İngiltere'nin Başkenti Londra'da Finsbury Park'taki camide verdiği vaazlarda nefret suçu ve cinayete azmettirme suçlarını işlediği iddiasıyla tutuklanan Ebu Hamza, ABD'nin talebi üzerine iki yıl önce New York'a getirilmişti.

Manhattan'daki Federal Mahkemede, doğum ismi olan Mustafa Kamil Mustafa adıyla Yemen'de turistlerin kaçırılması, Oregon'da terörist eğitim kampı organize etme ve 11 Eylül saldırılarını övmenin de arasında bulunduğu 11 suçlamayla yargılanan Ebu Hamza, iddiaları reddetti.

Avukatının, suçlamaların müvekkilinin eylemleri değil söylemleri nedeniyle yöneltildiğini savunmasına karşın Ebu Hamza, jüri tarafından suçlu bulundu. Ebu Hamza'nın ömür boyu hapis cezası alması bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?