banner39

ABD'den İsrail'i bile şaşırtan açıklama!

İsrail'in Gazze'de yaptığı sivil katliama ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey'den iltifatlar geldi. İsrail'in çok büyük hassasiyet gösterdiğini savunan Dempsey, bu konuda onlardan alacakları dersler olduğunu söyledi

Amerika 08.11.2014, 09:44 08.11.2014, 10:45
ABD'den İsrail'i bile şaşırtan açıklama!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey, 490 çocuğun katledildiği Gazze operasyonu için, "İsrail gereken hassasiyeti gösterdi. Onlardan alacağımız dersler var" diyerek tüm dünyayı şaşırttı.

İsrail ordusunun tecrübesinden faydalanmak için uzmanlar gönderdiğini belirterek daha da ileri giden Dempsey, İsrail’in son Gazze operasyonunda sivil kayıpların engellenmesi için gösterdiği çabanın takdir edilecek düzeyde olduğunu söyledi.

ABD’li Orgeneral, ''Bu konuda İsrail’den alacağımız dersler var. O yüzden İsrail’in sivil kaybını engellemekteki başarısını incelemek üzere ekibimi oraya gönderdim'' açıklaması yaptı.

Açıklama İsrail basınında bile şaşkınlıkla karşılandı.

BİNLERCE SİVİL KATLEDİLDİ

İsrail'in Gazze saldırısında 2bin 139 sivil hayatını kaybetmişti. Bunların 490'ı çocuktu. Aynı saldırılarda ylaklaşık üç bini çocuk, 11 bin Filistinli de yaralanmıştı. Ve bu saldırılarda 500 bin Gazzeli de evinden olmuştu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?