ABD'den Küba'ya doğrudan ilk sefer yapıldı

ABD ile Küba arasında yeniden canlanmaya başlayan ilişkiler sonrasında NewYork'tan Küba'ya aktarmasız ilk uçuş dün yapıldı

ABD'den Küba'ya doğrudan ilk sefer yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD - Küba ilişkilerinin normalleştirilmesi sürecine paralel olarak, iki ülke arasındaki etkileşim kanalları da artıyor. ABD'li JetBlue havayolu şirketi, New York-Havana arasında doğrudan uçak seferlerini cuma günü başlattığını duyurdu.

JetBlue, New York Kennedy Havalimanı ile Havana Jose Marti Uluslararası Havalimanı arasında doğrudan uçak seferi gerçekleştiren ilk şirket oldu. ABD'den Küba'ya ilk kez aktarmasız uçuş yapan yolcular, heyecanlı oldukları kadar tarihe geçtiklerinin de farkındaydı.

Aslen Kübalı olan Carlos Infante adlı bir yolcu, "Amerikan halkının Küba'ya gidebilme fırsatına sahip olması, yllardan beri konuştuğumuz, istediğimiz bir şeydi" diye konuştu.

New York-Hava arasındaki direkt uçuşlar haftada bir Cuma günü yapılacak. ABD vatandaşlarının teknik olarak Küba'ya gitmesi hala mümkün olmasa da Küba'da ailesi olanlar ya da adada iş yapan girişimciler bölgeye gidebiliyor

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 17:05
banner53
YORUM EKLE

banner39