banner39

ABD'den Özel'in ziyaretine yorum

ABD Genelkurmay sözcüsü, Genelkurmay Başkanı Özel'in ABD ziyareti için "köklü ilişkilerin bir parçası" dedi

Amerika 09.05.2012, 12:30 09.05.2012, 12:30
ABD'den Özel'in ziyaretine yorum

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

ABD Genelkurmay Sözcüsü Scott McIllnay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in ABD'yi ziyaretinin, Türk ve ABD ordusu arasındaki köklü ve yakın ilişkinin bir parçası olduğunu bildirdi.

McIllnay, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Orgeneral Özel'in, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey'nin daveti üzerine ABD'ye geldiğini belirtti.

Sözcü McIllnay, Orgeneral Özel'in ABD ziyareti kapsamında, Virginia eyaletinde Langley Hava Kuvvetleri Üssü, Florida eyaletinde de Key West'teki Deniz Hava Üssü, Tyndall Hava Kuvvetleri Üssü ile Valparaiso'daki Eglin Hava Kuvvetleri Üssü dahil olmak üzere bazı Amerikan üsleri ve komutanlıklarında temaslarda bulunacağı, Eglin'deki üste F-35 Joint Strike Fighter (Müşterek Taarruz Uçağı) hakkında brifing alacağını kaydetti.

Orgeneral Özel'in, 10 Mayıs Perşembe günü Arlington Ulusal Mezarlığı'nda Meçhul Asker Anıtı'nda çelenk koyma törenine katılacağını ifade eden McIllnay, Orgeneral Özel'in daha sonra ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'a geçeceğini bildirdi.

McIllnay, Orgeneral Özel'in Pentagon'da, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dempsey ile öğle yemeği yiyeceğini, diğer kuvvet komutanlarıyla biraraya geleceğini ve ABD Savunma Bakanı Leon Panetta'yı ofisinde ziyaret edeceğini belirtti.

ABD Genelkurmay Sözcüsü McIllnay, Orgeneral Özel'in Perşembe günü son olarak, Orgeneral Dempsey ve eşi Deanie'nin evinde verecekleri akşam yemeğine katılacağını sözlerine ekledi.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?