banner39

banner35

ABD'li aktör İsrail'i kuduz köpeğe benzetti

İsrail'in Gazze'ye saldırmasına tepki gösteren ABD'li Hollywood oyuncusu Robert De Niro, İsrail'i kuduz bir köpeğe, ABD'yi de köpeğin sahibine benzetti.

Amerika 23.11.2012, 16:47 23.11.2012, 16:54
ABD'li aktör İsrail'i kuduz köpeğe benzetti

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yönelik bombalı saldırısına ABD'li oyuncu Robert De Niro'dan tepki geldi. Aktör, "Bütün suç, İsrail gibi bir ülkeyi desteklediği için Amerika'nın" dedi.

ABD'li usta oyuncu Robert De Niro, bombardıman altındai Gazze ile ilgili konuştu. Filistin'e destek verdiği bilinen aktör, Gazze'de yaşananlardan dolayı tek suçlunun İsrail olmadığına işaret ederek, Amerika'yı suçladı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını değerlendirmesini isteyen Fox Haber muhabirinin sorusuna cevap veren De Niro, "Yaptıklarından dolayı neden İsrail'i ya da İsraillileri suçluyoruz ki?" dedi.

Bu cevap karşısında muhabir şaşkınlık geçirdi. Çünkü Robert De Niro'nun Filistin'e sempatisini biliyordu. Durumu fark eden oyuncu, konuşmasını şu örnekle sürdürdü:

"Kuduz bir köpek tarafından ısırıldığınız zaman kimi suçlarsınız? Köpeği mi, sahibini mi? Kuşkusuz sahibini. Bu yüzden bütün suç Amerika'nın. İsrail gibi bir ülkeyi desteklediği için."

 

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?