banner15

ABD'li eski komutandan Türkiye'ye yoğunlaşma önerisi

EUCOM eski Komutanı Breedlove, Türkiye'nin önemli bir müttefik olduğunu ve bugün sınırlarında sıkıntılar yaşandığını, bu sebeple buraya daha fazla yoğunlaşılması gerektiğini savundu

ABD'li eski komutandan Türkiye'ye yoğunlaşma önerisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD eski Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) Komutanı General Philip Breedlove, “Türkiye bizim için önemli bir müttefiktir ve zor bir bölgede sıkışmış durumda. Güneyinde iç savaş yaşanıyor. Kuzeyinde bulunan Karadeniz ise gittikçe huzursuz bir hal alıyor.” dedi.

Breedlove, merkezi Washington'da bulunan düşünce kuruluşu Atlantic Council’da “NATO’nun Genişletilmesinin Geleceği ve Avrupa Güvenliğinin Yeni Sınırları” başlıklı panelde konuştu.

Breedlove, “Türkiye bizim için önemli bir müttefiktir ve zor bir bölgede sıkışmış durumda. Güneyinde iç savaş yaşanıyor. Kuzeyinde bulunan Karadeniz ise gittikçe huzursuz bir hal alıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin jeopolitik olarak önemli bir konuma sahip olduğuna dikkati çeken Breedlove, “Türkiye’ye daha fazla yoğunlaşmalıyız.” ifadesini kullandı.

Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı yaşanan mülteci krizinde çevre ülkelerin ellerinden geleni yapmaya çalıştığını belirten Breedlove, “Daha yapılacak işler var.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 09:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48