banner39

ABD'li Müslümanlar: Damgalanıyoruz

Cumhuriyetçi vekilin müslümanları hedef gösteren söylem ve girişimlerine Amerikalı Müslümanlar tepkili

Amerika 07.03.2011, 16:44 07.03.2011, 21:36
ABD'li Müslümanlar: Damgalanıyoruz

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

New York'ta yüzlerce kişi, Perşembe günü, Amerikan Temsilciler Meclisi'nin İç Güvenlik Komisyonu'nda "Müslümanların radikalleşmesini" konu alan bir oturum düzenlenmesi kararını protesto etti.

Times meydanında toplanan yüzlerce kişi, Müslümanların damgalanmakta olduğu endişesi dile getirdi.

BBC'nin haberine göre, şiddetli yağmura aldırmayan göstericiler "Bugün Ben de Müslümanım" dövizleri taşıdı.

Oturum, Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Komisyonu Başkanı olan Cumhuriyetçi üye Peter King'in çağrısı üzerine yapılacak. King'in oturuma davet ettiği isimler, Temsilciler Meclisi üyelerine, 'Amerika'daki Müslümanların ne derece radikalleştiğini' anlatacak.

"İSLAM DÜŞMANLIĞI ARTACAK"

Irak ve Afganistan savaşlarına aktif desteğiyle bilinen King, Müslüman liderlerin, ABD'deki saldırı girişimlerinin aydınlatılmasında Müslüman liderlerin polis ve FBI'ya (Federal Soruşturma Bürosu) yeterince yardımcı olmadığını savunuyor.

Times meydanındaki protestocular ise Temsilciler Meclisi'ndeki oturumun ülkede İslam düşmanlığını artırmaktan başka bir işe yaramayacağını söylüyor.

Gösteride, 11 Eylül saldırılarında yerle bir olan Dünya Ticaret Merkezi'nin yakınlarında bir İslam Merkezi kurulması kampanyasına öncülük eden din adamı Abdül Rauf, kalablığa hitap etti ve "Gerçek düşmanımız İslam ya da Müslümanlar değildir. Düşman radikalizmdir" dedi.

 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?