banner15

ABD'li Müslümanlara yasadışı takip

ABD’li Müslümanlar, yıllardır devam eden psikolojik baskının yanında istihbari takip ile de karşı karşıya. Bu amaçla ABD polisi camileri dinliyor, Müslümanların gittiği kafe ve kitapçıları takip ediyor

ABD'li Müslümanlara yasadışı takip

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

11 Eylül saldırılarının 10. yıldönümü yaklaşırken; ABD’li Müslümanlara yönelik istihbarat faaliyetleri yürütülmeye devam ediyor.

ABD’de faaliyet yürüten ve Müslümanlar tarafından kurulan bir sivil toplum örgütü dün yaptığı açıklamada, CIA’nın New York polisine kentte bulunan cami ve Müslüman topluluklar ile ilgili istihbarat vermesine dikkat çekiliyor.

Açıklamada, CIA’nın Müslümanlar ile ilgili istihbarat toplaması eleştirilirken; federal yetkililer ve senatoya çağrı yapılarak konu ile ilgili soruşturma açılması istendi.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi avukatlarından Gadeir Abbas, Müslümanlara yönelik CIA ve polisin istihbarat  toplamasının ABD Anayasası’nın gizlilik yasasına ve CIA’nın Amerikalılar ile ilgili istihbarat toplamasına aykırı olduğunu dile getirdi.

CAMİLERDE VAAZLAR GİZLİCE DİNLENİYOR

Habere göre New York polisi CIA’nın desteği ile Müslümanların yaşadığı mahalle ve semtlere giderek camilerde okunan vaazları dinliyor. Ayrıca Müslümanlar ile ilgili istihbarat toplanması amacıyla sadece camiler değil; bölgede bulunan ve Müslümanların gittikleri kitapçılar ve kafeler de devamlı olarak takip edilen yerler arasında bulunuyor.

Ayrıca camilere dinleme cihazı takılarak yasa dışı dinleme yapıldığı da gündemde.

New York polisinin Müslümanlara yönelik istihbarat çalışması sadece New York kent ile de sınırlı kalmıyor. Polis CIA’dan destek alarak kent dışında yaşayan Müslüman semtler de de istihbarat faaliyetlerinde bulunuyor.

NEW YORK POLİSİ: TAKİP DOLAYISI İLE ÖZÜR DİLEMEYİZ

Müslümanlara yönelik yürüttükleri faaliyetin anayasaya aykırı olmasına rağmen New York polisi camilerde ve Müslüman semtlerde yürütülen istihbarat faaliyetleri nedeniyle özür dilemeyeceklerini dile getirdi.

 

MÜSLÜMANLAR İÇİN KU KLUX KLAN TEKNİĞİ

Bir araştırma sonucuna göre, siyahlara karşı şiddet ve teröre başvuran Ku Klux Klan örgütü için 1950’li yıllardan 70’li yıllara kadar kullanan COINTELPRO birimi bugün neredeyse tamamen Müslüman Amerikalarılara yönelik faaliyet gösteriyor.

FBI birimi, 1950’li yıllardan 70’li yıllara kadar Ku Klux Klan örgütü, insan hakları ve protesto grupları için bin civarında muhbir kullanıyordu. FBI’nin özellikle göçmenlik sorunu veya bu konularla ilgili işi olan bir Müslümanı, muhbir olarak kullanmak istiyorsa, göçmenlik sorunlarını çözüp ve para ödeyerek anlaşmaya vardıkları kaydediliyor. Aralarında doktorların, resmi memurların hatta imamların da olduğu muhbirlerin büyük kısmı, Müslümanları takip ettiği de belirtiliyor.

 

MÜSLÜMNALARA YÖNELİK HAYAL ÜRÜNÜ AÇIKLAMALAR

Müslümanlara yönelik ön yargıların etkisi ABD güvenlik birimlerinde de kendini hissettiriyor

Amerika'da güvenlik görevlilerine verilen seminerlerin islamofobik ideolojiye dayandığı da verilen seminerlerde açıkça görülüyor.

ABD üst düzey güvenlik yetkililerinden John Giduck, açıklamalarında Müslümanlara yönelik ilginç ifadelerde bulunuyor.

ABD Güvenlik Görevlileri Konferansı'nda verdiği açıklamalarda Giduck, Müslümanların amacının Hz Muhammed'in zamanına geri gitmek ve bucun dünyayı ele geçirmek olduğunu dile getiriyor.

Diğer bir yetkili Velid Shubat ise, İslam'ın diğerlerini yok etmek isteyen bir 'devrim' olduğunu dile getiriyor.

Müslümanları Nazilere benzeten Shubat, "Müslümanlar aynen Naziler gibi yayılma amacını taşımaktadırlar," diyor.

Son olarak ABD Güvenlik Görevlileri Konferansı'nda seminer veren eğitimci Solomon Bradman da "Gizli İslamî cihad Amerika'yı içinden tehdit etmektedir," diyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 12:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35