banner39

ABD'li senatörler Sisi ile görüştü

ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler ve Savunma Komitesi üyeleri McCain ve Graham, McCain Mısır Savunma Bakanı Sisi ile görüştü

Amerika 06.08.2013, 16:49 06.08.2013, 16:49
ABD'li senatörler Sisi ile görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler ve Savunma Komitesi üyeleri John McCain ve Lindsey Graham, Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi ile görüştü.

Amerika'nın Kahire Büyükelçiliği'ndeki diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Savunma Bakanlığı binasında Sisi'yle biraraya gelen ABD'li senatörler McCain ve Graham, "ülkedeki son gelişmelerin ele alındığı" toplantıda, siyasi tutukluların serbest bırakılması ve en kısa sürede cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılması gerektiğini vurguladı.

McCain ve Graham'ın 2 gün sürecek Mısır ziyareti kapsamında geçici Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed el-Baradai ve geçici hükümet Başbakanı Hazım el-Biblavi ile görüşmesi bekleniyor.

Cumhuriyetçi Parti senatörleri Lindsey Graham ile John McCain, ABD Başkanı Barack Obama'nın Mısır'da yapılacak yeni seçimler konusunda harekete geçilmesi yönündeki çağrısını iletmek amacıyla başlattığı girişim çerçevesinde, Mısır'a gelmişti.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?