banner15

ABD'li uzman: Trump seçimi kazanabilir

ABD'deki başkanlık seçimlerinde son anketler Trump'ın geride olduğunu gösteriyor. Ancak bazı Amerikalı uzmanlar Trump'ın seçimleri kazanacağını öngörüyor.

ABD'li uzman: Trump seçimi kazanabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de başkanlık seçimlerine üç haftadan az bir süre kala yapılan son anketlerde Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın geride olduğu belirtiliyor. Ancak bazı ABD'li uzmanlar, Trump'ın seçimleri kazanma ihtimalinin hiç de düşük olmadığını belirtiyor.

New York Post gazetesinin haberine göre, Stony Brook Üniversitesi'nde siyaset bilimi alanında profesör olan Helmut Norpoth, "Ben Trump'ın en güçlü aday olduğunu ve onun başkan olacağını düşünüyorum" ifadesine yer verdi.

Ön seçimlerin ve anketlerin 'model adaylar' olunca öngörülemeyeceğini vurgulayan Norpoth, 2000 seçimlerinde Bush'un başkan olacağının da süpriz olduğunu belirtiyor.

TRUMP: ANKETLER SAHTE; KAZANACAĞIM

Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Adayı Donald Trump, Demokrat Parti’yi, "Sahte anketler piyasaya sürerek seçmeni etkilemeye çalışmak" ile suçlayarak, seçimleri kazanacağını söylemişti.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Başkanlık yarışında Demokratların adayı Hillary Clinton’un önünde olduğunu fakat bu partinin etkisi altındaki medyanın sahte anketler ile bu durumu örtbas ettiğini" öne sürmüştü. "Biz öndeyiz ve basın bunu yazmıyor. Seni aptal yerine koymalarına izin verme" paylaşımında bulunan Trump, bunda Demokrat Parti’nin rolü olduğunu iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 11:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35