banner39

ABD'nin kimyasal silah endişesi

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Rogers, Suriye'de kimyasal silahların yanlış kişilerin eline geçmesinden endişe duyduğunu söyledi.

Amerika 28.04.2013, 22:22 28.04.2013, 22:22
ABD'nin kimyasal silah endişesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Rogers, Suriye yönetiminin, kendi halkına karşı kimyasal silah kullandığı şüphesinin rahatsız edici olduğunu, rejimin iktidardan gönderilmesinden sonra bu silahların yanlış kişilerin eline geçmesinden de endişe duyduğunu söyledi.

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Rogers, ABC televizyonunun "This Week" programında yaptığı açıklamada, ABD'nin, bölgenin istikrarı ve güvenirliliği konusunda kaygılanması gerektiğini ifade ederek, Kuzey Kore ve İran gibi diğer ülkelerin, ABD'nin, Suriye'nin muhtemelen sinir gazı kullandığını öneren istihbarata nasıl yanıt vereceğini izlediğini bildirdi.

Demokrat Milletvekili Jan Schakowsky de aynı programda, ABD'nin dikkatli olması gerektiğini, daha önce kitle imha silahı kullandığını öneren hatalı istihbarata dayanarak Irak'a müdahalede bulunduğu yorumunu yaptı.

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?