banner15

ABD'nin Suriye korkusu

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ürdün ve Rusya'nın geçen yıl Vietnam'da, Suriye'nin güneybatısında tansiyonun düşürülmesi kararı aldığı bölge içinde Suriye rejiminin operasyon yapmaya hazırlandığına ilişkin haberlerden kaygı duyulduğu belirtildi.

ABD'nin Suriye korkusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD, Suriye rejiminin ülkenin güneybatısında operasyon düzenlemeye hazırlandığına dair haberlerden kaygı duyduğunu bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Suriye rejiminin ülkenin güneybatısında yapacağı bir operasyonun çatışmaları artıracağı vurgulandı.

'ESED REJİMİ SURİYE'NİN GÜNEYİNDE OPERASYON HAZIRLIĞINDA'

Açıklamada, ABD, Ürdün ve Rusya'nın geçen yıl Vietnam'da, Suriye'nin güneybatısında tansiyonun düşürülmesi kararı aldığı bölge içinde Suriye rejiminin operasyon yapmaya hazırlandığına ilişkin haberlerden kaygı duyulduğu belirtildi.

ABD'nin bu bölgede çatışmaların durdurularak istikrarın sağlanması konusunda kararlı olduğuna işaret edilen açıklamada, "Suriye hükümetinin, tansiyonun düşürülmesi kararının alındığı güneybatı bölgesinde yapacağı askeri operasyonlar çatışmaların daha da ileri bir seviyeye taşınması riskini barındırıyor. ABD'nin Suriye hükümetinin bu bölgede yapacağı ihlallere tepkisinin kesin ve uygun şekilde olacağını tekrar ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 14:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48