banner15

Acil iniş yapan THY uçağı İstanbul'a hareket ediyor

Editörlerimizden Dr Aynur Erdoğan'ın da bulunduğu Newyork - İstanbul seferini yapan THY uçağı bomba ihbarı nedeniyle Kanada'ya inmek zorunda kaldı. Uçakta arama yapıldıktan sonra yolcular yeniden araca alındı, hareket etmesi bekleniyor

Acil iniş yapan THY uçağı İstanbul'a hareket ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Hava Yollarının (THY) New York-İstanbul seferini yapan uçağı, bomba ihbarı nedeniyle Kanada'nın Halifax kentine acil iniş yaptı.

Nova Scotia polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, New York'tan İstanbul'a giden TK2 sefer sayılı uçağın Halifax'a acil iniş yaptığı belirtildi. Uçağın acil iniş yapmasının ardından yolcular ve mürettebat tahliye edildi. 

Halifax Havalimanı Twitter hesabından yapılan duyuruda uçağın yerel saatle 12.53'te havalimanına iniş yaptığı, uçakta bulunan 256 kişinin otobüslerle terminale götürüldüğü bildirildi.

Güvenli bir bölgeye çekilen ve motorları durdurulan uçakta güvenlik güçleri, dedektör köpeklerin de yardımıyla arama yapıyor.  İtfaiye ekibinin de olası bir tehdide karşı havalimanında önlem aldığı belirtildi.

Polis, bomba ihbarınının kaynağına ilişkin bilgi vermedi.

EDİTÖRÜMÜZ AYNUR ERDOĞAN DA UÇAKTA

Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal, emniyet yetkilileri ile birlikte THY uçağı ile ilgili gelişmeleri takip ediyor.

Uçakta editörlerimizden Dr. Aynur Erdoğan da bulunuyor. Erdoğan, uçakta aramanın devam ettiğini, Türkiye Büyükelçisi Selçuk Ünal'ın işlemin uzun sürmesi halinde otellere dağıtılacaklarını söylediğini belirtti.

YOLCULAR UÇAĞA ALINDI, HAREKET EDECEK

Uçakta yapılan aramadan sonra herhangi bir bombaya rastlanmadığı belirtildi. Erdoğan, yolcuların uçağa alınmaya başladığını  ve kısa süre içinde hareket edeceklerinni bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 11:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35