banner39

Amerika'da '11 Eylül paranoyası' tekrar başladı

ABD'deki maraton saldırısı 11 Eylül saldırıları sonrası başlayan paranoyayı tekrar uyandırdı...

Amerika 18.04.2013, 09:54 18.04.2013, 12:05
Amerika'da '11 Eylül paranoyası' tekrar başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'de Boston marathonuna yapılan saldırı sonrası, Müslümanlara yönelik başlatılan devlet operasyonlarına sivil halkın da katıldığı ortaya çıktı. Müslümanların telefonla arandığı ve rahatsız edildiği öğrenildi.

Amerika-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Sözcüsü İbrahim Hooper, tehdit edilen Müslümanların sayısının giderek arttığına dikkat çekti.

Hooper AFP'ye verdiği demeçte, "Bu tip olaylardan sonra hep şüpheli muamelesi görüyoruz. Şimdilik sadece soruşturmanın bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz" diyerek 11 Eylül sonrası maruz kaldıkları kötü uygulamalara işaret etti.

UÇAĞI GERİ GÖTÜRDÜLER 

Öte yandan saldırı sonrası American Airlines'ın Boston'dan Chicago'ya gitmek üzere kalkan bir uçağı, uçakta iki yolcunun birbirleriyle Arapça konuşması üzerine kalktığı havaalanına geri döndü.

FOX 25'e konuşan kaynaklar, yan yana oturmamış olan iki yolcunun Arapça konuşarak sohbet ettiklerini söyledi. Uçaktaki yolcular, Arapça konuşanlarla ilgili endişesini görevlilerle paylaşınca uçak Logan Havaalanı'na geri döndü.

MÜSLÜMAN KURULUŞLAR KINADI 

Amerikalı Müslüman örgütler Boston maraton koşusunda meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı.  CAIR sözcüsü İbrahim Hooper, Müslümanların bu tür saldırılarda şüpheli olarak gösterilmelerini talihsizlik olarak nitelendirdi. Ayrıca faillerin bulunmasına yardım edebileceklerini söyledi. 

Müslüman Kamu İşleri Konseyi ve ABD Müslüman Barış Koalisyonu da bombalı saldırıyı kınadı ve kurbanlara başsağlığı diledi. 

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?