banner39

Amerika'daki İslam gençlik grubundan yaşlılara gıda yardımı

Illinois eyaletinde Amerikan Midwest'te bulunan Naperville İslam Merkezi, mevcut Coronavirus salgını sırasında yaşlılara ve en savunmasız olanlara yardım eden bir gıda dağıtım yardımına başladıktan sonra ilham kaynağı oldu.

Amerika 26.03.2020, 08:37 26.03.2020, 15:21
Amerika'daki İslam gençlik grubundan yaşlılara gıda yardımı

Chicago yakınlarındaki Naperville İslam Merkezi coronavirus pandemisi içinde yaşlılara ücretsiz yemek teslimatı başlattı. Facebook mesajının yayınlanmasından sonraki ilk haftada ICN gençlik grubu, yaklaşık iki düzine kişiye gerekli yiyecekleri dağıttı, hatta bazıları Naperville bölgesinin dışından da aradı.

Illinois eyaletinde Amerikan Midwest'te bulunan Naperville İslam Merkezi, mevcut Coronavirus salgını sırasında yaşlılara ve en savunmasız olanlara yardım eden bir gıda dağıtım yardımına başladıktan sonra ilham kaynağı oldu.

Facebook sayfalarında yayın paylaşma16 Mart'ta ICN Gençlik Grubu, devam eden virüs kilitlenmeleri nedeniyle evlerinden ayrılamayan Naperville bölgesindeki yaşlılara ücretsiz eve teslim hizmetleri sundu.

Hareketi başlatan gençlik grubunun bir parçası olan Azam Mohammed, yerel bakkalında alışveriş yapan yaşlı bir çift gördükten sonra en çok ihtiyaç duyanlara yardım etmek için motive olduğunu açıkladı :

Yaşlılar evin dışına çıkamıyor… Öyleyse neden bu kadar çok komşumuza yardım etmiyorsunuz? İnsanlar hizmet için gerçekten müteşekkir oluyorlar. Bir bayan gerçekten müteşekkir kaldı… tüm sevgisini ve teşekkürlerini bize veriyordu. ”

Muhammed, o zamandan beri insanların yardım isteyebileceği bir telefon hattı (773 234 6627) kurmak için gençlik grubunun başka bir üyesi olan Ahmed Syed ile birlikte çalıştı. Gençlik grubu daha sonra gerekli yiyecekleri ve eşyaları iki ila üç saat içinde teslim etmeye çalışır. Yaklaşık 30 gönüllünün bu girişimde yer almasıyla birlikte Muhammed , talebin artması durumunda 15 üyenin daha bekleme durumunda olduğunu açıkladı .

Facebook mesajını yayınladıktan sonraki ilk haftada ICN gençlik grubu, yaklaşık iki düzine kişiye gerekli yiyecekleri dağıttı, hatta bazıları Naperville bölgesinin dışından da içeriyordu. Iowa, Wisconsin ve Minnesota'nın komşu şehirlerden talepler geldi. Talep nedeniyle, diğer birçok cami ve İslam merkezi, yaşlılara ve bölgelerindeki savunmasızlara yiyecekler vermeye başladı.

COVID-19 salgını yüzünden dünya neredeyse benzeri görülmemiş bir durma noktasına geldikçe, bunun gibi girişimler toplum merkezlerinde ve ICN'ler gibi genç gruplarda en çok ihtiyaç duyanlara yardım etmenin önemini hatırlatıyor.

Herkes virüsün yayılmasına karşı savaşmak için gereken katı öz-izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam etse de, toplumlarımızda en savunmasız olanların karanlıkta kal.

Kaynak: Themuslimvibe

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?