banner15

Amerikalı çocuktan Obama'ya mektup: Ümran'ı bize getirir misin?

ABD'li küçük bir çocuğun Başkan Obama'ya yazdığı 'Ümran' mektubu büyük yankı uyandırdı. 6 yaşındaki Alex, Obama'ya "Suriye'de ambulansa oturtulan o çocuğu bizim eve getirebilir misin?" çağrısıyla bir mektup yazdı. Obama, Alex'in çağrısını, BM'deki konuşmasında gündeme getirdi, "Alex'ten çok şey öğrendik" dedi.

Amerikalı çocuktan Obama'ya mektup: Ümran'ı bize getirir misin?

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dünyanın en büyük mülteci krizi yaşanıyor. Batı ülkeleri bu insani trajediye sessiz kalırken, çocuklar tüm masumiyetleri ve samimiyetleri ile ülkelerindeki liderlere sesleniyor.

ABD'li 6 yaşındaki Alex isimli bir çocuk, ABD Başkanı Barack Obama'ya bir mektup yazarak, "Ümran'ı bizim eve getirir misin?" diye seslendi.

Alex'in mektubunda yer alan yürek burkan ifadeler şöyle:

"Sevgili Başkan Obama, Suriye'de ambulansa oturtulan o çocuğu hatırladın mı? Onu bizim eve getirebilir misin lütfen?

Onu caddede, çiçek ve balonlarla karşılarım. Ona bir aile verebiliriz ve ben onun kardeşi olabilirim. Benim küçük kardeşim Catherine ile beraber onun için kelebek toplarız. Onu okuldaki Suriyeli arkadaşımız Ömer ile tanıştırırız, onu doğum günü partilerine davet ederiz. Hep birlikte oynarız. Ona İngilizce'yi öğretiriz, aynı Japonya'dan gelen Aoto'ya öğrettiğimiz gibi. O da bize başka bir dil öğretir. Onunla birlikte bisiklet süreriz. Çok teşekkür ederim, gelmeni bekleyemedim"
Geçtiğimiz aylarda Suriye'deki hava saldırılarında yaralanan Halepli Ümran bebeğin fotoğrafı dünyayı sarmış, Suriye'deki insani dramın simgelerinden biri haline gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 17:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35