banner39

Amerikan köyünü Vietnamlı satın aldı

Amerika'da tek nüfuslu bir köyü, yapılan internet müzayedesinde bir Vietnamlı 900 bin Dolara satın aldı.

Amerika 07.04.2012, 13:49 07.04.2012, 13:49
Amerikan köyünü Vietnamlı satın aldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin Wyoming Eyaletine bağlı en küçük yerleşim birimi Buford, yapılan müzayedede bir Vietnamlı tarafından 900 bin Dolar karşılığında satın alındı. Uzun yıllardan beri terkedilmiş durumdaki köyde tek başına yaşayan Don Sammons, köyün hem tek kişilik nüfusunu oluşturuyor, hem de belediye başkanlığını yapıyordu. Sammons emekliye ayrılmak istediği için köyü satılığa çıkardı.

İnternet üzerinden yapılan teklife 25 kişi katıldı. Köyde bir ev, bir okul, bir benzin istasyonu, kamyonlar için bir park yeri ile daha başka binalar bulunuyor. 'Wyoming Lifestyle Blog' isimli internet sayfasında Sammons'un verdiği bilgilere göre, köyün yeni sahibi, Vietnam'ın Ho-Çi-Min şehrinden geliyor. Sammons, hem sevinçli hem de üzüntülü olduğunu, artık hayatının yeni bir bölümüne başlayacağını bildirdi.

61 yaşındaki Sammons, önce herhangi bir yerde bir sahilde birkaç hafta tatil yapacağını, daha sonra da oturup hayatını anlatan bir kitap yazacağını söyledi. Buford, iyi zamanlarında yaklaşık 2 bin nüfusu bulunan canlı bir yerleşim birimiydi ve trenler de burda duruyordu. Sammons bu köye ailesiyle birlikte 1980'de taşınmış. Eşi öldükten sonra, tek çocuğu oğlu da büyüdükten sonra bu köyü terketmiş.

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?