banner15

Anonymous'tan reel eylem çağrısı

Haker grubu Anonymous, 17 Eylül’de ABD’nin ünlü borsa merkezi Wall Street’i sanal olarak değil reel olarak işgal etmesi için halka çağrı yaptı

Anonymous'tan reel eylem çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Haker grubu Anonymous bu sefer sanal alemde değil gerçek dünyada bir eyleme hazırlanıyor. ‘Occupywallstreet’ sloganıyla halkı Amerika’nın New York şehrindeki borsa merkezini işgale çağıran haker grubu, binlerce insanın çadırlarını da yanlarına alarak ‘Wall Street’de kamp kurmasını istiyor. Anoymous’un bloğunda belirtildiğine göre grup bu aksiyonu ile iktidar gücünün kötüye kullanılmasını ve rüşvetçiliği protesto etmeyi amaçlıyor. ‘Tahrir anı için hazır mısınız?’ sorusu ve ‘çadırını da birlikte getir’ talebiyle halkın protestoya çağrıldığı, haker grubunun reel eylemi 17 Eylül’de yapılacak. Anonymous aktivistleri Lower Manhattan’ı çadırlar, seyyar mutfaklar ve barışçı barikatlarla birkaç ay işgal edecek.

Anonymous şimdiye kadar eylemlerini sadece internet platformunda siber saldrılıar yaparak gerçekleştirmişti. Devletlerin ve dev şirketlerin bilgisayar merkezlerine sızmayı başaran aktivistler geçtiğimiz aylarda kendilerinden sıkça bahsettirmeyi başardılar.

Şimdi Anonymous’un halkı harekete geçirmekteki gücünü de gösterecek bu eyleme kaç kişinin katılacağı merakla bekleniyor. Son olarak San Fransisco’nun trafik problemini protesto etmek için yapılan çağrıya kulak vererek eyleme katılan sayısı bir düzineyi ancak bulmuş, eylemi takip etmek için gelen medya temsilcilerinin sayısı protestoculardan fazla olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2011, 16:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35