banner15

Arjantinli savcı Nisman'ın ölümüne ilişkin yeni iddia

Arjantinli savcı Nisman'ın kendisini öldürmeye zorlanmış olabileceği iddia edildi

Arjantinli savcı Nisman'ın ölümüne ilişkin yeni iddia

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arjantinli savcı Alberto Nisman’ın 1,5 yıl önce ölmesine dair konuşan soruşturmanın eski savcılarından Viviana Fein, ilk kez, kendisini öldürmeye zorlanmış olabileceğini söyledi.

Yerel La Red radyosuna açıklamalarda bulunan ve daha önce Nisman’ın intihar ettiği yönünde görüş bildiren Fein, soruşturmadan alındığı aralık ayından bu yana ilk kez bu ihtimali dile getirdi.

Fein, Nisman’ın eski istihbarat şefi Antonio Stiuso ve eski Genelkurmay Başkanı Cesar Milani de dahil olmak üzere 18 Ocak 2015 günü 6 ya da 7 kişiden rastgele telefonlar aldığını hatırlattı.

Nisman soruşturmasının eski savcısı, bu telefon aramalarının gerçekleştiği gün Nisman’ın kendi apartman dairesinde başından vurulmuş halde bulunduğunu vurguladı.

Radyo programındaki açıklamalarında Fein, “Bu çaptaki kişilerin ölümüyle aynı günde sürekli onunla konuşmalarını manidar buluyorum.” ifadesini kullandı.

Özel savcı Alberto Nisman, başkent Buenos Aires’teki Arjantin Yahudi Derneği’ne (AMIA) 1994 yılında düzenlenen bombalı saldırıya dair soruşturmayı yürütüyordu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 08:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48