banner39

banner35

Baba Bush, oğlunu savundu, yardımcıları suçladı

ABD’nin eski Başkanı George Bush, Irak ve Afganistan işgalleri nedeniyle oğlu W. Bush'u savundu, yardımcılarını suçladı

Amerika 06.11.2015, 14:23 06.11.2015, 14:23
Baba Bush, oğlunu savundu, yardımcıları suçladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’nin eski Başkanlarından George Bush, Afganistan ve Irak işgalleri nedeniyle eleştirilen oğlu George W. Bush’u savundu, tüm suçun o dönemde Başkan Yardımcısı olan Dick Cheney ile Savunma Bakanı olan Donald Rumsfeld’e ait olduğunu öne sürdü.

ABD’nin eski Başkanlarından George Bush, oğlu George W. Bush’un Başkanlık dönemi ve Irak işgaliyle ilgili sessizliğini yeni çıkan biyografi kitabıyla bozdu.

1988-1993 yıları arasında ABD Başkanlığı yapan ve bugün 91 yaşında olan Baba Bush, Jon Meacham’ın kaleme aldığı “Destiny and Power: The American Odyssey of George Herbert Walker Bush” kitabında, oğlunun başkan olduğu dönemde Başkan Yardımcısı olan Dick Cheney ve Sacunma Bakanı olan Donald Rumsfeld’i yerden yere vurdu.

Cheney ve Rumsfeld’in ABD’nin diğer ülkelerdeki askeri harekatları konusunda oldukça ‘küstahça’ davrandığını belirten Bush, “Cheney’nin 11 Eylül’e karşı Ortadoğu’da verdiği tepki çok sertti” ifadesini kullandı.

Afganistan ve Irak işgalleri nedeniyle eleştirilen bir önceki ABD Başkanı George W. Bush ise, babasının yorumlarına katılmadığını açıkladı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?