Barcelona saldırısı sonrası Trump'tan skandal tweet

ABD Başkanı Trump, İspanya'daki terör saldırısı sonrasında yaptığı sosyal medya açıklamasıyla yeni bir skandala daha imza attı.

Barcelona saldırısı sonrası Trump'tan skandal tweet

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2016'daki seçim kampanyası sırasında, "Filipinler'deki Müslüman savaşçıların domuz kanına batırılmış mermilerle topluca infaz edilmesini terörle etkin bir mücadele yöntemi" olarak örnek gösteren ABD Başkanı Trump, Barcelona'daki terör saldırısı sonası Twitter'dan yeni açıklamasıyla o skandal mesajına sözde gönderme yaptı.

Başkanı Trump, İspanya'daki terör saldırısının ardından paylaştığı son sosyal medya mesajıyla da büyük tartışmaya neden oldu.

Trump "ABD'li General Pershing'in yakalanan teröristlere (!)  ne yaptığını araştırın. 35 yıl boyunca radikal İslami terör olmamıştı " dedi.

ABD Başkanı Trump, General Pershing'in yöntemlerini yeniden gündeme getirmesi sonrası İslam düşmanlığı ve ırkçılıkla suçlandı.

ABD Başkanı Donald Trump 19 Şubat 2016'da Güney Carolina'daki seçim mitinginde şu sözleri sarf etmişti:

"General Pershing 50 mermi aldı ve onları domuz kanına batırdı. Adamlarına tüfeklerini doldurttu ve 50 teröristi duvarın karşısına sıraladı. 49'unu vurdular ve 50'inci kişiye dedi ki "insanlarına git ve olanları anlat" ve 25 yıl boyunca hiçbir sorun yaşanmadı."

ABD Başkanı Trump, "ABD'li General Pershing'in Birinci Dünya Savaşı'nda Filipinler'deki Müslüman savaşçıları domuz kanına batırılmış mermiler kullanarak yıldırdığı" şeklinde bir örnek vermişti

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 10:31
banner53
YORUM EKLE

banner39