banner15

Beklenen kasırga etkisini göstermeye başladı

ABD’nin son yıllarda yaşadığı en büyük felaket Florence kasabası kıyılarda etkisini göstermeye başladı.

Beklenen kasırga etkisini göstermeye başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin günlerdir beklediği Florence kasırgası doğu kıyılarında etkisini göstermeye başladı. ABD Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, binlerce askeri acil durum personelinin bölgeye sevk edildiği, bölgede bulunan bazı gemi ve askeri personelin ise güvenlik amacıyla tahliye edildiği açıklandı.

Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia’da 10 milyon kişiyi etkileyen kasırgada 1 milyonun üzerinde kişi için tahliye emri verildi.

ŞİDDETİNİ YİTİRMESİNE RAĞMEN ETKİ ALANI GENİŞLİYOR

Şiddetini yitirmeye başlayan kasırganın etki alanını genişlettiği belirtiliyor. Kasırganın rüzgar hızı 130 ile 300 kilometre arasında değişiyor.

SAVUNMA BAKANLIĞI ASKER SEVK ETTİ

ABD Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, binlerce askeri acil durum personelinin bölgeye sevk edildiği, bölgede bulunan bazı gemi ve askeri personelin ise güvenlik amacıyla tahliye edildiği belirtildi.

ŞİMDİDEN BOŞALTIN

Kuzey Carolina Valisi Roy Cooper yaptığı basın açıklamasında bölgede yaşayanları halen imkan varken bölgeleri boşaltmalarını istedi. Cooper, "Fırtına ile gelen dalgalar ölümcül. Rüzgarlar çok güçlü. Hala ayrılmak için zamanınız var" dedi.

Ulusal kasırga Merkezinden son alınan güncellemelere göre, kasırga cumartesi gününe kadar etkisini sürdürecek. Kasırga Merkezi Yöneticisi Ken Graham, "Büyük ve yavaş hareket eden bir fırtına büyük bir tehlikedir ve bizde bu var" dedi.


 

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48