banner39

Bermuda Şeytan Üçgeni bir gemiyi daha yuttu

ABD'de Al Faro adlı bir kargo gemisi, geçtiğimiz perşembe günü Bermuda Şeytan üçgeninde kayboldu

Amerika 07.10.2015, 14:40 07.10.2015, 16:13
Bermuda Şeytan Üçgeni bir gemiyi daha yuttu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville limanından, Puerto Rico'nun San Juan kentine giden ve içinde 28 Amerikan, 5 de Polonyalı mürettebatı bulunan kargo gemisi Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgede kayboldu.

Yetkililer, perşembe gününden bu yana haber alınamayan Al Faro adlı Amerikan bandralı gemi ile, en son Crooked Adaları'ndan 35 mil uzaklıkta, yerel saatle 07:30'da bağlantı kurulduğu, ondan sonra hiç bir haber alınamadığını açıkladı. El Faroson'dan gelen son mesaj: ‘Burada bir kasırga var ve doğruca giriyoruz’ olmuştu.

Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ryan Ross, Bermuda Şeytan Üçgeni'nde kaybolan geminin, 3 adet C-130 tipi uçak, ABD Deniz Kuvvetlerine bağlı uçak ve helikopterlerle aranmakta olduğunu bildirdi. Ross, "kurulan son bağlantıda, motorların durduğunu, geminin şu almakta olduğunu ve suyu boşaltmaya çalıştıklarını söylediler" diye konuştu.

ABD'nin doğu bölgelerini etkisi altına alan ve Bermuda çevresini de etkileyen Joaquin Kasırgası'nın gemiyi batırmış olabileceği de olasılıklar arasında sayılırken, arama uçaklarının okyanus üstünde yüzen can simitleri gördükleri belirtiliyor

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?