banner39

Beyaz Baretliler ABD'li heyetle görüştü

ABD’nin Suriye ve DEAŞ ile mücadele temsilcisi James Jeffrey ile ABD’nin BM Temsilcisi Kelly Craft'ın İdlib tarafına geçtikten sonra bazı Beyaz Baretlilerle görüştüğü iddia edildi

Amerika 03.03.2020, 16:06 03.03.2020, 16:16
Beyaz Baretliler ABD'li heyetle görüştü

ABD'nin BM temsilcisi Kelly Craft, "Çözüm Ateşkesin ilan edilmesi" dedi.

ABD’nin Suriye ve DEAŞ ile mücadele temsilcisi James Jeffrey ile ABD’nin BM Temsilcisi Kelly Craft HTŞ’in bayrağının asılı olduğu Bab ül Hava’dan İdlib’e geçti. Beyaz Baretlilerin de bu sırada bazı yetkililerle temas etti.

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft ve Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'deki saldırılardan kaçanlara yapılan uluslararası yardımlarla ilgili bilgi almak üzere önce Hatay'a geldi.

Craft'ın herkesin çelik yelek ve bayanların başörtüsüz gezmesine müsade edilmediği bölgede montunun önü açık ve gömleği ile fotoğraf vermesi gözlerden kaçmadı. Kurşun geçirmez yelek giymeden sahada dolaşan Craft'ın bu davranışı ile önemli bir mesaj verdiği düşünülüyor.

ABD BM Büyükelçisi Craft: Trump yönetimi bugün Suriye halkına yönelik olarak 108 milyon Dolar ilave insani yardım sağlayacağını ilan etti

ABD'nin devam eden taahhüdünü ifade etmek için Kelly Craft,  Trump yönetimi adına Suriye halkı için 108 milyon dolarlık ek insani yardımı açıkladı. Amerikan halkının cömertliği, bugüne kadar toplam 10,5 milyar dolarlık insani yardıma olanak tanıdı.

Kaynak: Yabancı ajanslar

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?